Parashikimi i motit në Maqedoni

Mot i freskët dhe me periudha me diell

Moti sot në Maqedoni do të jetë i freskët, me periudha dielli por, pritet që të shfaqen edhe vranësira në pjesën perëndimore të vendit, kurse në pjesën lindore do të ketë mot me diell, si edhe do të fryjë erë në drejtime të ndryshme. Temperatura minimale do të lëvizë nga -3°C e deri më 6°C, kurse ajo maksimale nga 11°C e deri më 21°C.

Në Shkup e rrethinë do të ketë mot të ngjashëm, kurse temperatura do të lëvizë nga 3°C e deri më 18°C./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button