Nesër mot i ndryshueshëm

Nesër mot i ndryshueshëm

Instituti Hidrometorologjik i Kosovës sot njoftoi se në vendin tonë nesë do të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat vende vende do të shoqërohen me riga shiu, kryesisht ne rrafshin e Dukagjinit.

Sipas Institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimale ndërmjet 11-15 gradë Celsius.

“Do të fryje erë nga verilindja e lehtë deri mesatare.”, njoftoi IHMK./21Media