Instituti Hidrometorologjik i Kosovës informoi se gjatë dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot i vranët dhe me diell.

Sipas parashikimeve, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9 deri 14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-26 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë nga jugperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-7 m/s.”, bëri të ditur IHMK./21Media