Parashikimi i motit për sot

Mot i vranët dhe me riga të dobëta shiu pritet të mbajë sot në vendin tonë.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK), temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius.

Do të fryjë erë mesatare dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i veriperëndimit dhe verilindjes.

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button