Parashikimi i motit për sot

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i qëndrueshëm meteorologjik, me diell dhe vranësira të pjesshme.
Instituti Hidrometeorologjik të Kosovës(IHMK) ka njoftuar se temperaturat minimale pritet të sillen ndërmjet -5 deri dhe -2 gradë Celsius, ndërsa to maksimalet ndërmjet 8 dhe 12 gradë Celsius.
Do të fryjë erë nga verilindja dhe veriperëndimi e lehtë dhe lokalisht e fortë./21Media

Back to top button