Masat e ajrit me origjinë nga veriu sot do të vazhdojnë të fuqizohen duke krijuar kushte për mot të vranët dhe me reshje bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -9 deri -6 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -5 deri -3 gradë celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-11m/s./21Media