Nga data 13 mars e vitit të kaluar e deri më sot në Kosovë janë shënuar 63.805 raste pozitive me koronavirus nga 261.492 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.540 raste të vdekjes.

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 55.224.

Kurse numri i rasteve aktive është 7.041./21Media

333 TË SHËRUAR DHE 372 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Friday, 12 February 2021