Parashikimi i motit për sot

Mot kryesisht stabil do të mbajë sot në vendin tonë. Sipas parashikimeve të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, pritet të ketë pak vranësira dhe intervale me diell.

Vranësirat më të fokusuara parashihen përreth relievit malor, derisa në vlerat e temperaturave maksiamle parashihen rritje të lehta.

Temperaturat minimale të ditës pritet të sillen ndërmjet -2 dhe 0 gradë Celsiu, ndërsa ato maksimale mes 11 dhe 14 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe juglindja.

Back to top button