​Parashikimi i motit për sot

Sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht stabil, me pak vranësira dhe intervale me diell. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, kjo (e enjtja) parashihet të jetë edhe dita më e nxehtë e javës, për shkak të prezencës së masave të ajrit me origjinë nga jugperëndimi.

Temperaturat minimale pritet të sillen ndërmjet 1 dhe 3 gradë Celsius, derisa ato maksimale mes 14 dhe 17 gradë Celsius.

Do të ketë erëra të lehta deri mesatare nga drejtimi i veriperëndimit dhe jugperëndimit, ndërsa presioni atmosferik do të shënojë vlera të rritura mbi normalen.

Back to top button