Parashikimi i motit per sot

 
Dita e fundit e muajit gusht pritet të jetë kryesisht me diell dhe më e ngrohtë.
Temperaturat në vise të ulëta luhaten nga 10 gradë celsius deri në 29 gradë celsius, e në vise malore nga 8 gradë celsius deri 20 gradë celsius.
Do të fryjë erë e lehtë dhe mesatare nga jugperëndimi e perëndimi 2-6m/s.
Indeksi UV do të jetë i lartë, ndaj orëve të mesditës preferohet të kufizojmë qëndrimin në diell.
Indeksi i cilësisë së ajrit do të jetë në vlera të mira dhe të pranueshme.

Back to top button