Parashikimi i motit për sot e nesër

Sot dhe nesër në Kosovë në do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell, vranësira dhe mundësi për reshje shiu.
Sipas parashikimeve, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-30 gradë Celsius.
Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe juglindjes me shpejtësi 1-8 m/s./21Media

Back to top button