PDK qeverisë 9 komuna, LDK 7, AAK 5, VV 4 dhe Nisma 1

Rezultatet paraprake të zgjedhjeve të 14 nëntorit
Lidhja Demokratike e Kosovës është fituese e balotazhit në Prishtinë në Istog në Fushë Kosovë në Junik dhe në Viti. Sipas rezultateve paraprake, Lëvizja Vetëvendosje ka fituar në Kamenicë në Podujevë në Shtime dhe në Gjilan. Ndërkohë, ditëve në vijim pritet numërimi i votave me kusht dhe votave nga diaspora./21 Media

Back to top button