Pedri fiton trofeun “Kopa Trophy”

1 min read

Ceremonia e ndarjes se çmimit të Topit të Artë ka nisur me dhënien e çmimit “Kopa Trohy”

Këtë çmim e ka fituar talenti i madh i Barcelonës dhe i Spanjës Pedri.

Në ‘Theatre du Chatelet’ në Paris po zhvillohet ceremonia e ndarjes së çmimit në futboll “Topi i Artë”, i cili ndahet nga France Football.

Në mesin e kandidatëve për këtë çmim është Lionel Messi, Robert Lewandowski, Jorginho e Karim Benzema.

Kujtojmë se vitin e kaluar për shkak të pandemisë nuk është mbajtur kjo ceremoni./21Media