Pensionohet Majlinda Kelmendi

Majlinda Kelmendi nderohet me ceremoni shtetërore nga presidentja Osmani
Majlinda Kelmendi është pensionuar sot si xhudiste aktive, në një ceremoni shtetërore të organizuar nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani. Gjatë karrierës së saj, Kelmendi fitoi një herë medaljen e artë në Lojërat Olimpike, u shpall dy herë kampione e botës, katër herë kampione evropiane si dhe fitoi shumë çmime tjera.
Kronikën e plotë mund ta ndiqni në lajmet e orës 23:00 ne RTV 21.

Back to top button