Vetëm dje 35 aksidente në rrugët e Kosovës

Vetëm dje 35 aksidente në rrugët e Kosovës

Policia e Kosovës ka publikuar statistikat e përgjithshme për aksidentet, arrestimet dhe gjobat e shqiptuara në trafik gjatë 24 orëve të fundit.

Sipas tyre, në rrugët e Kosovës vetëm gjatë ditës së mërkurë kanë ndodhur 35 aksidente komunikacioni. 10 prej tyre me të lënduar, ndërsa 25 tjera vetëm më dëme materiale, shkruan rtv21.tv.

Polica e Kosovës sa i përket shkeljeve të rregullave në trafik ka shqiptuar gjithsej 1 mijë e 208 tiketa trafiku.

Ndërsa, për vepra të ndryshme penale policia ka arrestuar 22 persona, ku 14 prej tyre janë dërguar në mbajtje dhe 1 në vuajtje të dënimit./21Media