Përfundon koha e rregullt, Liverpooli e Chelsea drejt vazhdimeve

1 min read

Përfundoi koha e rregullt në stadiumin “Wembley” të Londrës, ku Chelsea dhe Liverpooli ende nuk shënuan gol.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara, Chelsea është baraz 0:0 me Liverpoolin, ku tani ndeshja shkon drejt vazhdimeve për ta përcaktuar fituesin e trofeut të FA Cup.

Vetëm edhe 30’ minuta i ndajnë të dy skuadrat nga triumfi në këtë garë, dhe në rast se nuk ka gol as në vazhdime, fituesi përcaktohet përmes penalltive.

Të dy skuadrat treguan lojë të bukur gjatë këtyre minutave, por që rezultati është i barabartë 0:0.