Përfundon pjesa e parë e derbit spanjoll

Ka përfunduar pjesa e parë e El Clasicos, ku po ndeshen Real Madridi dhe Barcelona

Ishin fillimisht ”Mbretërit” që kaluan në epërsi përmes golit të Casemiros, të cilin e shënoi në minutën e 30-të të ndeshjes.

Ndërsa, gjiganti katalunas, Barcelona barazoi rezultatin kundrejt Real Madridit, përmes golit të Lionel Messit, shkruan rtv21.tv

Superylli argjentinas, Lionel Messi, në minutën e e 33-të shënoi një gol të bukur për Barcelonën, duke barazuar kështu rezultatin në 1-1.

Pjesa e parë përfundoi 1-1, ndërkohë që ndeshja është e vlefshme për titullin e La Ligas spanjolle./21Media

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button