Përfundon pjesa e parë mes United dhe Wolverhampton, ky është rezultati

Përfundoi pjesa e parë e ndeshjes mes Manchester United dhe Wolverhampton, ku ende nuk u gjet goli nga asnjëra skuadër.
Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara, rezultati në stadiumin “Old Trafford” qëndron i barabartë 0:0.
Wolverhampton e dominoi pjesën e parë të gjithën, ku kishte posedimin e topit në favor me 54% krahas United sa pati 46%, ndërsa në tentime për gol “Ujqërit” kishin plot 15 sosh, kundër katër tentimeve sa kishte Manchester United.
Rezultati i pjesës së parë është 0:0.

Back to top button