Përkujtohen të rënët në Studime

Familjarët të zhgënjyer në punën e institucioneve

Nën patronatin e kryetarit të komunës së Vushtrrisë, Bajram Mulaku është mbajtur akademi përkujtimore në nderim të 116 martirëve të masakrës së Studimes.

Në emër të familjarëve të të rënëve mjeku ligjor Arsim Gërxhaliu, tha se do të vazhdojnë t’i kërkojnë të pagjeturit dhe në të njëjtën kohë kërkoi nga institucionet të bëjnë më shumë në këtë aspekt.

Ndërsa, përfaqësuesi i familjarëve të të zhdukurve, Bajram Qerkini, kërkoj edhe më tutje nga institucionet të gjejnë të gjithë familjarët./21Media

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button