Përkujtohet dëshmori Bahri Fazliu

19 vjet më parë ra Bahri Fazliu

Në 19-vjetorin e rënies, nesër përkujtohet heroi, Bahri Fazliu, me ç’rast duke filluar nga ora 12:00 do të bëhen homazhe. Homazhet do të bëhen në fshatin Llaushë të komunës së Podujevës, tek lapidari i heronjve të Kosovës, Fahri dhe Bahri Fazliu.

Bahri Fazliu ra heroikisht më 7 maj të vitit 1998 në trekëndëshin kufitar, Kosovë-Shqipëri-Mali i Zi.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button