Mustafa jep dorëheqje, i hapet rruga zgjedhjeve në parti

Mustafa jep dorëheqje, i hapet rruga zgjedhjeve në parti

Pas më shumë se 10 vitesh në krye të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, dha dorëheqje nga ky post.
Partia që udhëhoqi ai, në këto zgjedhje pësoi humbjen më të thellë në historinë e saj, duke u radhitur e treta me vetëm 13,18 % të votave dhe me një diferencë të madhe nga partia fituese Vetëvendojse.
Lidhja Demokratike Kosovës nuk prinë në në asnjë komunë, madje as në komunat që i kishte bastione të saj.(Teksti-Fitore ADEMI, kamera- Sadik BYLYKBASH)/21Media