Përmes fotografisë, tanket ukrainase lëvizin nëpër Chernihiv

Javën që lamë pas, Rusia ka thënë se do të zvogëlojë operacionet ushtarake rreth Kievit dhe Chernihiv.
Forcat ukrainase kanë marrë përsëri këto rajone ndërsa trupat ruse tërhiqen dhe në këto fotografi shihen tanke ukrainase duke lëvizur nëpër Chernihiv.
Zyrtarët në Ukrainë kanë paralajmëruar se Rusia ka vendosur mina ndërsa ajo tërhiqet dhe fshatrat janë “të mbushur me to”./21Media

Back to top button