Një aksident i rëndë u regjistrua mesditën e kësaj të diele në Allias të Tiranës.

Një 10-vjeçare u përplas për vdekje nga një mjet. Ajo po kalonte rrugën kur u aksidentua.

10-vjeçarja mori plagë të rënda dhe u dërgua në spital për kurimin e tyre, por për fat të keq ndërroi jetë.

Drejtuesi i mjetit u shoqërua në komisariat për të sqaruar rrethanat e ngjarjes./vizionplus