Pesë civilë vriten në Donetsk

Pushtuesit rusë vranë pesë civilë dhe plagosën tetë të tjerë në Donetsk. Kështu tha Pavlo Kyrylenko, Shef i Administratës Ushtarake të Rajonit të Donetskut
“Më 6 gusht, rusët vranë 5 civilë në rajonin e Donetskut: 3 në Bakhmut, 1 në Avdiivka dhe 1 në Blahodatne. 8 persona të tjerë u plagosën”, tha ai, transmeton rtv21.tv.
Kyrylenko kujton edhe një herë se nuk është ende e mundur të përcaktohet numri i saktë i viktimave në Mariupol dhe Volnovakha./21Media

Back to top button