Pezullohet ‘The Voice of Holland’, kjo është arsyeja

1 min read

Programi televiziv ‘The Voice of Holland’ i cili krijoi 150 versione globale të shfaqjes televizive të talenteve, është tërhequr nga transmetimi për shkak të akuzave për sjellje të pahijshme seksuale.

Shfaqja e këngës është pezulluar ndërsa po bëhen rasti po hetohet.

Jeroen Rietbergen, drejtuesi i grupit dha dorëheqje të shtunën, duke pranuar “marrëdhëniet seksuale” me gratë e përfshira në program.

ITV Studios zotëron të drejtat e ‘The Voice of Holland’, të cilët thanë se janë të tronditur pas akuzave, transmeton rtv21.tv

Në vitin 2015 bleu të drejtat e versionit holandez të ‘The Voice’, krijuar në vitin 2010 nga John de Mol dhe Roel van Velzen.

Versionet globale përfshijnë shfaqjen amerikane të transmetuar në NBC, e cila është vlerësuar me shtatë Emmy dhe 69 nominime./21Media