Pierre-Emerick Aubameyang rezulton pozitiv me Covid-19

Kapiteni i Gabonit Pierre-Emerick Aubameyang ka rezultuar pozitiv me Covid-19 vetëm katër ditë para ndeshjes së parë të vendit të tij në Kupën e Kombeve të Afrikës.
Aubameyang dhe mesfushori i Nice, Mario Lemina, i kthyen testet pozitive të rrjedhës anësore pas mbërritjes në aeroportin e Yaounde në Kamerun.
Pozitiv doli edhe trajneri, Anicet Yala.
Kryetrajneri, Patrice Neveu i tha AFP-së se treshja, të cilët janë të gjithë asimptomatikë, janë izoluar në dhomat e tyre të hotelit.
Gaboni luan ndeshjen e parë të Grupit C kundër Komoros të hënën, me ndeshjen e dytë në grup kundër Ganës të premten, 14 janar.
Sulmuesi i Arsenalit, Aubameyang, 32 vjeç, u largua nga Topçinjtë dhe u hoq nga kapiteni i klubit muajin e kaluar për arsye disiplinore.
Kameruni pritës luan në ndeshjen e parë të Kupës së Kombeve kundër Burkina Fasos të dielën./21Media

Back to top button