Autori ende i panjohur për Policinë

Autori ende i panjohur për Policinë

Një person është plagosur me armë teksa ishte duke ecur së bashku me një person tjeter, në fshatin Jahoc në Gjakovë.

Zëdhënësi për media i Policisë në Rajonin e Gjakovës, Nysret Gjurkaj, tha për rtv21.tv se “rreth ores 19:40 nga Spitali Rajonal “Isa Grezda”, stacioni policor ka pranuar informatë se është paraqit një person i plagosur dhe kërkon tretman mjekësor. Patrulla policore ështe pergjigjur dhe konfirmoi se i plagosuri është L.G. I lindur 1988 nga fsh. Mejë“.

Sipas dëshmitarit dhe vetë të plsgosurit, të dy ishin duke ecur në fshatin Jahoc, dhe kanë ndëgjuar një krismë nga arma e zjarrit dhe aty është plagosur në krahë.

Tutje Gjurkaj tha se i plagosuri ka pranuar tretman mjekësor në Gjakovë, por gjendja e tij nuk është stabile, dhe po e përgatisin për transfer në QKUK, në Prishtinë.

“Vendit të ngjarjes i janë pergjigjur njësit policore për veprime të mëtutjeshme. Sulmuesi deri më tani është i panjohur”, përfundoi Gjurkaj./21Media