Policia e Kosovës vazhdon me aktivitete në zbatim të masave antiCovid

1 min read

 

Policia e Kosovës ka njoftuar se aktivitetet dhe kontrollet policore po vazhdojnë të realizohen në nivel vendi, me qëllim të ruajtjes së rendit dhe sigurisë publike, sigurisë në trafik, si dhe zbatimit të masave ndaj pandemisë COVID 19.

Ata po vazhdojnë me kontrolle nëpër rrugë dhe biznese me qëllim të respektimit të masave anti-COVID-19.

Për shkak të rritjes së numrit të rasteve pozitive me COVID-19, Qeveria e Kosovës të premten mori vendim për masat e reja antiCOVID-19. Masa nga sot kanë hyrë në fuqi e që do të jenë në fuqi deri më 4 shkurt./21Media