Policia parandalon kontrabandën e vajit

Policia Kufitare e Kosovës ka parandaluar kontrabandimin e rreth 1620 litra vaj.
Sipas një njoftimi të Policisë, veturën po e vozistë i dyshuari M.S(shtetas serb).
Gjatë kontrollit është konstatuar se nuk kishte asnjë dokumentacion në lidhje me prejardhjen e mallit.
Lidhur me rastin është njoftuar Prokurori i shteti i cili ka urdhëruar që të inicohet rasti ” Tregti e ndaluar” dhe malli të dërgohet në Teriminal Doganorë./21Media

Back to top button