Policia ushtarake e FSK-së trajnohet nga karabinierët italianë

1 min read

Policia Ushtarake e Forcës së Sigurisë së Kosovës ka përfunduar kursin “Trajnimi i Trajnerëve-Kontrolli i Trazirave dhe Turmave (CRC)” të mbajtur në Regjimentin e 13-të të Korpusit të Karabinierëve në Gorizia, Itali, ka njoftuar Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj.

Mehaj ka thënë se ky trajnim u realizua në kuader të bashkëpunimit ushtarak mes dy vendeve.

“Trajnimi u realizua në kuadër të bashkëpunimit ushtarak bilateral me forcave të dy vendeve tona i cili po intensifikohet vazhdimisht”, u shpreh Mehaj./21Media