Sekretari i amerikan, Mike Pompeo e ka konsideruar të shkëlyeshëm takimin me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hotin.

Pompeo, së fundmi ka deklaruar se ShBA do t’i qëndron pranë Kosovës për forcimin e shtetit.

“Takim i shkëlqyeshëm me Kryeministrin e Kosovës Hoti dje në Uashington. SH.B.A. qëndron me Kosovën në përpjekjet e saj për të përparuar prosperitetin ekonomik, për të forcuar ligjin dhe për të luftuar korrupsionin.”, ka shkruar Pompeo në twitter./21Media