Policia sot informoi se të mërkurën (2.9.2020) një vajzë nga fshati Begracë e Kaqanikut ka dalë nga shtëpia dhe nuk dihet vendndodhja e saj.

Sipas policisë, rastin e raportoi dje babai i vajzës.

Më datë 05.09.2020 rreth orës 16:40, ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se vajza e tij viktima femër kosovare nga data 02.09.2020 kishte dalë nga shtëpia dhe nuk dihet vendndodhja e saj.”, informoi policia./21Media