Presidenti Macron pret në takim Kurtin

1 min read

 

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron priti në takim kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, në Pallatin Elisee në Paris.

Kurti dhe Macron do të bisedojnë lidhur me temën e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë si dhe perspektivën e Kosovës drejt integrimeve Evropiane. Gjithashtu, kryeministri Kurti, do të kërkojë nga presidenti Macron përkrahje për procesin e liberalizimit të vizave.

Kjo është vizita e parë e Kurtit në Paris pas marrjes së detyrës si kryeministër./21Media