Presidentja Osmani në përkrahje të filmit “Zgjoi”: Tregon triumfin e grave të Krushës

Filmi “Zgjoi” me regji të Blerta Bashollit është futur në listën e ngushtë për nominim nga Akademia e Arteve dhe Shkencave të Filmit, ‘Oscars’, në kategorinë Filmi Ndërkombëtar me metrazh të gjatë.
Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani i është bashkuar kampanjës në përkrahje të filmit “Zgjoi”.
“Hyrja Zyrtare e Kosovës në Oscar! Bazuar në një histori të vërtetë frymëzuese, Hive tregon historinë e fuqizimit, qëndrueshmërisë dhe triumfit të Fahrije Hotit dhe grave të Krushës, të cilat zgjodhën të mos dorëzoheshin përballë fatkeqësive të vërteta”, ka shkruar Osmani në Twitter.

 
Ndryshe, më 8 shkurt bëhet e ditur lista finale e nominimeve./21Media
 

Back to top button