Presidentja Osmani sot pret në takim Lajçakun e Escobarin

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani sot pret në takim Përfaqësuesin Special të BE-së për Dialog, Miroslav Lajčák si dhe të dërguarin e posaçëm për Ballkanin Perëndimor të SHBA-ve, Gabriel Escobar.
Sipas agjendës, Osmani pritet të takohet me Lajçakun e Escobarin në orën 14:00.
Ndërkaq, dje Osmani priti në takim të dërguarin e posaçëm për Ballkanin Perëndimor të SHBA-së, Gabriel Escobar.
Takimi u mbajt me dyer të mbyllura, derisa mediet u lejuan të marrin pamje vetëm gjatë pritjes së Escobar.
Takimi Osmani-Escobar nisi pas orës 16:30 në Presidencë./21Media

Back to top button