Presidentja uron Krishtlindjen ortodokse

Ortodoksët sot festojnë Krishtlindjen, me këtë rast presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar komunitetin ortodoks.

“Në këtë ditë, shtëpitë tuaja qofshin të mbushura me ngrohtësi, paqe, dashuri dhe respekt. Mirëkuptimi, solidariteti, toleranca dhe shpresa qofshin udhërrëfyes të përhershëm për secilin! Gëzuar për shumë mot Krishtlindjen ortodokse!”, ka uruar Osmani.

Krishtlindja ortodokse në Kosovë është festë shtetërore dhe festohet nga besimtarët ortodoksë në vend./21Media

Back to top button