Haradinaj në Kosovë

Haradinaj në Kosovë

Mijëra qytetarë në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë ishin tubuar sonte për ta pritur ish luftëtarin e UÇK-së, ish kryeministrin dhe kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinajn i cili sot u lirua nga organet e drejtesise franceze.

Sheshi ishte mbushur përplotë me qytetarë që kishin dalë në këtë festë të rrallë. Pas fjalimit përshendetës të Ramush Haradinajt ka vazhduar festa e madhe popullore në sheshet e kryqytetit të Kosovës./21Media