Producenti i “Rust” optimist që filmi do të përfundojë

Muaj pasi kinematografja Halyna Hutchins u qëllua për vdekje në xhirimet e filmit “Rust”, bashkëproducenti i projektit thotë se është “i sigurt” se filmi do të rifillojë xhirimet dhe do të përfundojë.
Në një intervistë të publikuar të hënën nga The Hollywood Reporter, Anjul Nigam tha se beson se ata do të jenë në gjendje ta përfundojnë “Rust” sapo të përfundojë hetimi për incidentin e të shtënave.
“Rust” është padyshim një tragjedi e tmerrshme. Shpresojmë se hetimi do të zgjidhet së shpejti dhe do të zbulojë atë që ndodhi. Natyrisht, do të ketë njerëz që do të kenë perspektiva negative, por ne jemi të sigurt se do të vazhdojmë të bëjmë filma cilësorë”, ka thënë Nigam.
Hutchins u qëllua dhe u vra më 21 tetor në setin e filmit “Rust” në Nju Meksiko kur një armë zjarri e mbajtur nga Baldwin u hodh teksa ata po provonin një skenë. Hetimi nga Departamenti i Sherifit të Qarkut Santa Fe është në vazhdim.
Nigam tha se ata janë “të sigurt” se “do të jenë në gjendje ta përfundojnë filmin” pasi të përfundojë hetimi.
Nigam njoftoi gjithashtu planet për një projekt të ri filmik me Baldwin, të quajtur “False Awakenings”, në të cilin Baldwin do të luajë. Ata planifikojnë të fillojnë prodhimin këtë verë./21Media

Back to top button