PSG e pandalshme ndaj Nantes në Superkupën e Francë

1 min read

PSG dhe Nantes u takuan në ndeshjen e Superkupës së Francës, ku parisienët fituan me rezultat 4-0.

Trajneri Christophe Galtier debutoi me fitore dhe trofe te PSG në një ndeshje ku mungonte Kylian Mbappe shkaku i kartonëve.

PSG provoi që në start të gjejë golin me Achraf Hakimin, Pablo Srabian dhe Marquinhos, por pa sukses.

Nantes në anën tjetër provoi me Moses Simon dhe Ludovic Blas, por as këta nuk ishin të saktë.

Ndeshja u zhbllokua në minutën e 22-të, kur Leo Messi pranoi një top në zonë dhe i vetëm me portier, kaloi atë për të shënuar për 1-0.