PSG gjen alternativën nëse nuk arrijnë transferimin e Skriniar

Milan Skriniar vazhdon të mbetet objektivi kryesor i Paris Saint Germain për repartin defensivë.

Qendërmbrojtësi sllovak ishte shënjestër e parisienëve edhe në verë, por Interi refuzoi disa oferta duke mos e lejuar largimin e yllit të ekipit.

Gjithsesi PSG po pret qëSkriniar të mos e vazhdoj kontratën me Interin dhe ta marrë si transferim të lirë në verën e vitit 2023.

Por në rast se sllovaku zgjedh të qëndroj te Interi ose pranon ndonjë ofertë tjetër, parisienët kanë një plan b për ta përforcuar mbrojtjen.

Talenti francez i Milanit, Pierre Kalulu është në listën e dëshirave të kampionëve të Ligue 1 nëse nuk arrihet Skriniar.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button