Pushtimi rus i Ukrainës, pamje nga Bucha

Janë shfaqur fotografi të ndërtesave të mbetura të shkatërruara nga bombardimet intensive dhe civilët në një stendë të shpërndarjes së ushqimit në Bucha, në periferi të Kievit, ndërsa lufta në Ukrainë vazhdon.

Skenat e lëna pas nga tërheqja e trupave ruse në Bucha tronditën botën javën e kaluar, me civilët në dukje të lidhur dhe të vrarë në rrugë.

Rusia thotë se imazhet ishin rezultat i inskenimit./21Media

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button