Putin krahason Kosovën me Krimenë dhe Donbasin

(Intervistë me profesorin universitar, Enver Hasani)
Presidenti i Rusisë Vlladimir Putin, ka përmendur sërish Kosovën edhe në takimin që pati në Moskë me sekretarin e përgjithshëm të OKB-së, Antonio Guterres, duke arsyetuar kësisoj pushtimin rus të Krimesë dhe ndërhyrjen në rajonin e Donbasit në Ukrainë. Lidhur me këtë qëndrim të kreut rus, kolegia, Aurela Elshani, zhvilloi një bisedë me porfesorin e Marrëdhënieve Ndërkombëtare, Enver Hasani./21Media

Back to top button