Putin thotë se do të bisedojë me Zelenskyn vetëm nëse diskutimet japin rezultate konkrete

Presidenti rus, Vladimir Putin i ka thënë presidentit të Këshillit Evropian, Charles Michel, se ai do të zhvillojë bisedime të drejtpërdrejta me presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky, vetëm nëse diskutimet japin rezultate konkrete.

Putin tha se Kievi nuk ishte gati të kërkonte zgjidhje të pranueshme reciprokisht dhe Ukraina po tregohej jokonsistente në negociata.

Në fillim të kësaj jave, zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov tha se Rusia i kishte dorëzuar dokumentet kryesore Ukrainës për të çuar përpara bisedimet e paqes dhe topi ishte në fushën e Ukrainës.

Ndërkaq, Zelensky më vonë tha se Ukraina nuk kishte marrë asnjë dokument nga Rusia./21Media

Back to top button