Putin viziton Serbinë

Diskutime për Kosovën dhe bashkëpunimin ekonomik

Presidenti rus, Vladimir Putin viziton sot Serbinë. Gjatë kësaj vizite, Putin diskuton zgjidhjen e krizës së Kosovës, bashkëpunimin ekonomik dhe çështjet rajonale me homologun e tij Aleksandër Vuçiç. Dhjetëra mijëra njerëz dolën për ta përshëndetur Putinin në qendër të Beogradit.

 

Back to top button