Qan shoferi kur u bë me flokë

2 min read

Një shofer autobusi në Londër, i cili filloi të humbasë flokët e tij në adoleshencë, brenda pak orëve u bë me flokë të cilat ndikuan që t’ia largojnë ‘disa dekada nga mosha e tij’.

Adam Sinclair, 29 vjeç, ka qenë i vetëdijshëm për flokët e tij të dobëta që kur ishte 19 vjeç.

Adamit, i cili ka 92,000 ndjekës të TikTok , iu ofrua një sistem flokësh 350 funta falas nga një klinikë, me pronarin Rob Wood që filmoi reagimin e tij. Videoja është bërë virale në TikTok, duke mbledhur më shumë se 2 milionë shikime, transmeton rtv21.tv.

Rob përdori teknikën duke përdorur flokë njerëzore ose sintetike të thurur me dorë në një bazë të veçantë të materialit siç është dantella.
Baza pastaj ngjitet në kokën e individit me metodën e preferuar të ngjitjes (shirit ose ngjitës), dhe pritet dhe përzihet për ta bërë atë të padallueshëm.

Çdo sistem flokësh zgjat tre deri në katër muaj dhe ato pastrohen çdo muaj.

Ndjekësit kanë qenë të shpejtë për t’i thënë Robit se ai duket 10 vjet më i ri pas procedurës.

“Ishte një ndjesi kaq e çuditshme të dëgjoja gërshërë rreth veshëve të mi, atëherë kur syri u hoq, tronditja ishte e pabesueshme. Mezi flisja. Unë nuk e njoha veten në fillim, më pëlqeu ajo që pashë. Ishte hera e parë në vite që më pëlqeu ajo që pashë”, tha ai.

“Nuk mund t’ju shpjegoj se sa vajza më kanë dërguar mesazhe ditët e fundit, është joreale. Unë kurrë nuk kam luftuar për të takuar njerëz, por ndjehem sikur kam kaluar nga ndjekja në atë të ndjekur. Unë po luftoja kundër valës sepse personaliteti im ishte atje, por flokët e mi nuk ishin”, ka shtuar ai tutje./21Media