QKUK : Deri 10 muaj pritje për rezonancë magnetike!?

Nuza: Me rezonancën magnetike po punojmë 12 orë, çdo ditë të javës
dhe askush nuk e ka lënë punën

Lista e pritjes për një rezonancë magnetike në Qendrën Klinike, Universitare të Kosovës, është zgjatur deri në dhjetë muaj, por kryesisht në pritje janë pacientët ambulator. Kështu bëri të ditur drejtoresha e Klinikës së Radiologjisë, Shkëndije Nuza./21Media

Back to top button