Rama: Kosova ka të drejtë për targat


Serbia të zbatojë marrëveshjet të mos nxis nacionalizëm vandal

Situata në veri të Kosovës, dominoi edhe në takimin e dy kryeministrave, Albin Kurti e Edi Rama sot në Prishtinë, me ç’rast kryeministri i Shqipërisë, i dha sërish mbështetje Kosovës për veprimet e deri tanishme në veri të vendit dhe reciprocitetin ndaj Serbisë. Me këtë rast, ai tha se Kosova ka të drejtë, ndërsa kjo dhe çështje tjera me Serbinë duhet të diskutohen në dialogun e Brukselit. Megjithë mbështetjes për veriun, Rama sërish insistoi se nisma “ Ballkani i Hapur” është zgjidhje e problemeve./21Media

Back to top button