Rama: Kurti më refuzoi duke menduar se unë mund t’i kërkoja takim

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka komentuar deklaratat e djeshme të kryeministrit Albin Kurti, i cili tha se nuk do të takohet me Ramën pa u takuar fillimisht në kuadër të mbledhjes së dy qeverive shqiptare.

Rama tha se nuk i ka kërkuar takim Kurtit dhe se sipas tij, Kurti ka refuzuar takimin paraprakisht, duke menduar se Rama më pas do i kërkonte takim.

“Ka refuzuar të takohet me mua? Por unë s’i kam kërkuar takim. Ka refuzuar paraprakisht duke menduar se unë mund t’i kërkoja takim. Refuzim provokativ quhet ky”, tha Rama gjatë vizitës në Shkup.

Pasdite, Rama do e zhvillojë vizitën e tij në Kosovë, ku do të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe kryekuvendarin Glauk Konjufca.

Sa i përket takimit me Kurtin, në agjendën e takimeve, Rama kishte shkruar “në pritje të konfirmimit”. /21Media

 

Back to top button