Rama me fjalim për Thaçin në OKB: Paramendojeni të arrestohet presidenti juaj pa aktakuzë!

Gjatë fjalës së tij në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nd[r t[ tjera p[rmendi raportin e Dick Marty-t, për të cilin tha se është totalisht i pa vend dhe se provat e faktet deri më sot nuk kanë treguar vërtetësinë e tij për akuzat për trafikim organesh nga UÇK. Ai tha se ish-Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi po vuan dënimin padrejtësisht dhe i bëri thirrje OKB-së që të pranojë kërkesën për një raport të ri./21Media

Back to top button