RB Salzburg – Bayern Munich luhet sonte

Përpjekja e Bayern Munich për të rifituar Ligën e Kampionëve vazhdon, pasi sot do të përballet me Red Bull Salszburg.
Salzburgu është 14 pikë përpara në krye të Bundesligës austriake.
Ndërkaq, Bayern kryeson Bundesligën me gjashtë pikë.
Të dyja skuadrat u takuan në gazën e grupeve të sezonit të kaluar në Ligën e Kampionëve me Bayernin që mbizotëroi në të dyja rastet, duke fituar 3-1 dhe 6-2.
RB Salzburg – Bayern Munich – ndeshja fillon në ora 21:00, do të luhet në stadiumin “Red Bull Arena”.
Formacioni i Red Bull Salzburg (4-3-1-2):  Kohn (GK) — Kristensen, Onguene, Ëober, Ulmer — Sucic, Camara, Capaldo — Aaronson — Okafor, Adeyemi
Bayern ka vështirësi edhe në frontin e fitnesit pasi është i privuar nga shërbimet e Manuel Neuer, Leon Goretzka dhe Alphonso Davies.
Formacioni i Bayern Munich (4-2-3-1): Ulreich (GK) — Pavard, Upamecano, Sule, Hernandez — Kimmich, Tolisso — Gnabry, Muller, Sane — Lewandowski./21Media

Back to top button